Меню сайту

Форма входу

Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Пошук

Статистика

Шановний друже!

 Пам’ятаєш ту щасливу мить, коли Ти, завмираючи від хвилювання, прийшов 1-го вересня в наш навчальний заклад! Це було справжнє свято. Але ... свято, як відомо, закінчується швидко. За ним приходять будні. І вчорашньому школяру не завжди легко пристосуватися до нового  життя в училищі. Пропонуємо декілька порад, які можуть стати Тобі у нагоді у перші дні навчання.

Порада перша

 Не губися в перші дні і навіть тижні навчання. На початку навчання Ти будеш відчувати розгубленість, а то і пригніченість тому, що навкруги все незнайоме. Це неприємний, але зовсім нормальний стан, пов’язаний з адаптацією до нових умов, який скоро пройде. Але поки Ти недостатньо орієнтуєшся у лабіринтах коридорів і нумерації аудиторій, візьми собі за правило приходити у ВПУ на 10-15 хвилин раніше до початку занять. По-перше, ти не запізнишся, а по-друге, не будеш даремно нервувати.

Порада друга 

 Своїх викладачів, працівників училища корисно знати в обличчя. Тому в перші дні дізнайся інформацію про адміністрацію училища, де знаходиться методичний кабінет, кабінет майстрів, їдальня, кухня лабораторія, пекарський центр, бібліотека, спортивний зал. Це допоможе потім оперативно вирішувати різні питання.

Порада третя

 У перший день знайди, де знаходиться стенд із розкладом занять Вашої групи і перепиши його. На відміну від шкільного, розклад в ВПУ він може змінюватися, тому частіше дивися у нього.

Порада четверта

 Не відкладай відвідування бібліотеки. Дізнайся у старости (у класного керівника), який день і час виділений спеціально для Вашої групи в бібліотеці для отримання підручників. Ні в якому разі не пропускай його. Заздалегідь дізнайся, що потрібно мати з собою, щоб Тебе записали до бібліотеки.

Порада п’ята

 З блокнотом у руках обійди училище, знайди кабінети які можуть тобі знадобитися. Дізнайся години їх роботи. Запиши прізвища та імена одногрупників, їх домашні і мобільні телефони, адреси електронної пошти, особливо домашній телефон старости групи. Не соромся дзвонити одногрупникам, щоб уточнити розклад, термін здачі контрольних і рефератів тощо.

Порада шоста

 Придбай достатню кількість зошитів. Той, хто не бажає „носити зайву вагу” і пише всі конспекти в одному зошиті, робить велику помилку – готуватися до іспитів за такими записами буде дуже важко.

Порада сьома

 Потурбуйся про те, щоб у сумці завжди лежали „запасні” 1-2 ручки – паста в них має властивість закінчуватися в самий невідповідний момент. На заняттях дуже корисно мати при собі ручку червоного або зеленого кольору – з їх допомогою Ти зможеш підкреслювати найбільш важливі визначення, ставити відмітки на полях, виділяти нові терміни тощо.

Порада восьма

 Як можна швидше навчись конспектувати новий навчальний матеріал. Це нескладно, головне розробити систему символів і зрозумілих Тобі скорочень. Всі символи з розшифровкою запиши на зворотному боці обкладинки зошита. Конспектуючи, не економ папір. Залишай у зошиті поля для додаткових поміток. Пам’ятай, що навчальне заняття – не диктовка, тому не потрібно записувати за викладачем слово в слово. Записуй поданий матеріал в вигляді тез. Не хвилюйся, якщо у Тебе не відразу буде виходити. Ведення конспекту – особлива наука, яка потребує тренувань. Поступово Ти нею оволодієш. Якщо відчуваєш, що безнадійно відстаєш, залиши у зошиті вільне місце – можливо інші будуть швидші за Тебе, і після заняття ти з їх допомогою заповниш ці пропуски.

Порада дев’ята

 Налаштуйся на те, що підготовка до написання контрольних, чи здачі екзаменів починається ... з першого заняття. Перед новим заняттям не лінуйся заглянути в попередній конспект. Таким чином ти можеш з’ясувати, що Тобі було не зрозуміло. Якщо прояснити незрозумілі моменти не вдається навіть за допомогою підручника, не соромся звернутися до викладача – краще, Ти запитаєш його зараз, ніж він Тебе потім на екзамені.

Порада десята

 Приймай активну участь в суспільному житті групи та училища. Навчальні роки минають швидко, потурбуйся про те, щоб Тобі було що згадати. І ще трохи - не лише про навчання… Навчання в училищі – це частинка Твого життя і від Тебе залежить, з яким настроєм Ти приходитимеш сюди щодня і з якими думками згадуватимеш прожиті тут роки. Тому візьми до уваги наступне: Знайомство з одногрупниками вимагатиме від Тебе лише дружелюбних привітань і коротких доброзичливих розмов. Не намагайся з першого дня справити незабутнє враження на всіх і кожного. Тим більше, не поспішай на першій же перерві виливати душу випадковому сусіду.  Збираючись на навчання, приділи особливу увагу зовнішності. Психологи вважають, що 60% першого враження про людину займає саме зовнішній вигляд. Яскравий одяг, екстравагантні зачіски та велика кількість аксесуарів звичайно ж привертають увагу, але не завжди вона може бути Тобі на користь. Одягатися потрібно просто, але зі смаком. Вітаючись з однокурсниками та друзями, посміхайся. Чим більше позитивних емоцій прочитають вони на Твоєму обличчі, тим привітніше будуть ставитися до Тебе. Існує два типи поведінки в колективі. Перший тип - усі спілкуються на рівних і намагаються приймати точку зору більшості. Другий - у колективі постійне суперництво, кожен намагається проявити ініціативу та домінувати поміж інших. На час адаптації будь частиною колективу, відразу проявляти свій нестримний темперамент не варто. Це можна зробити згодом. При знайомстві, намагайся відразу запам’ятати імена та прізвища одногрупників (або записуй). Зверни увагу на звичаї, писані і неписані правила училища. Поважай своїх однолітків та старшокурсників, не варто відразу ж вступати у конфронтацію з людьми, з якими маєш навчатися. Якщо Ти чогось не знаєш чи щось не можеш знайти, запитуй не соромлячись. Через запитання Ти отримаєш потрібну інформацію, а також розшириш коло спілкування.Ти набагато швидше пристосуєшся до нового оточення, якщо будеш активно спілкуватися. Головне - живе спілкування, яке не замінять телефони чи соціальні мережі. 

Щасливого Тобі навчання в нашому училищі!!!

...


...

...


Copyright MyCorp © 2021
Конструктор сайтів - uCoz